Екологічне питання сільського господарства.
Як відомо, люди живуть краще, якщо розвивається економіка держави. Це можливо тоді, коли продукція, яка виробляється підприємствами, матиме високий попит на ринку. Для цього вона повинна бути екологічно чистою, мати високу якість та низьку ціну, а підприємство - виробляти максимальну кількість цієї продукції за встановлений інтервал часу, тобто мати високі економічні показники.
У сільському господарстві цього досягають за таких умов: дотримання оптимальних строків та якісне виконання технологічних операцій; досягнення високої продуктивності сільськогосподарської техніки; зменшення енергетичних витрат; застосування комплексної механізації; використання енергоощадних технологій, альтернативних джерел енергії; зменшення забруднення навколишнього середовища; створення сприятливих умов праці тощо.
Комплексна механізація сільськогосподарського виробництва - це система організації та ведення виробничих процесів, за якої технологічні операції під час вирощування сільськогосподарських культур, збирання врожаю та закладання його на зберігання виконують за допомогою машин і механізмів у певній послідовності.
Для вибору найефективнішого (оптимального) варіанта вирощування сільськогосподарської продукції спеціаліст визначає, як раціонально це зробити на всіх стадіях виробництва, яку техніку, скільки енергії та інших ресурсів для цього необхідно. Визначається, насамперед, система сільськогосподарських машин, механізмів, знарядь, якими має бути забезпечене господарство для ефективного ведення робіт. Такий набір сільськогосподарської техніки називають оптимальним комплексом, або енергонасиченістю підприємства.
Нині в багатьох сільськогосподарських господарствах використовують альтернативні джерела енергії. Енергію вітру перетворюють в електричну за допомогою вітряних електростанцій, сонячних батарей, сконструйовані також генератори, що працюють на відходах виробництва та низької якості сировинних матеріалів. Енергію вітру перетворюють у механічну у вітряних машинах, а енергію води - у водяних. Для виконання різних сільськогосподарських робіт використовують також живу тяглову силу - коней. Проте їх використання на великих площах земель не дає змоги у визначені агротехнікою строки дотримуватись технології обробітку ґрунту та технології вирощування рослин. Тому нині основним енергетичним засобом у різних галузях господарювання є трактор.
|