Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 28.03.2024, 18:47

Сайт вчителя трудового навчання
Фалька Володимира Вікторовича

Меню сайту
Категорії розділу
На допомогу учню мультимедійні презентації, навчальний матеріал та інше [69]
Презентації творчих проектів (інформаційних) [33]
Цікаві поробки для тих, хто любить попрацювати [7]
В допомогу при проектуванні [22]
Технологічна документація [7]
Об'єкти праці [15]
Шаблони,креслення, ескізи, зображення, орнаменти, елементи
Навчальна література [1]
Фотоальбоми
Сайти вчителів
Навчальні ресурси
Об'єкти праці
Статистика
Каталог
сайтів України каталог сайтів
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Святковий календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Проєктна технологія

Головна » Файли » На допомогу учню » В допомогу при проектуванні

Енергетичні засоби у сільському господарстві
[ Викачати з сервера (182.4 Kb) ] 17.02.2014, 15:12
Трактори
Трактор  - основна технологічна машина сільського господарства. Трактор - це складна самохідна технологічна машина, призначена для переміщен­ня та приведення в дію робочих органів мобільних машин і знарядь, перевезення вантажів на причепах тощо.
 Як і будь-яка технологічна машина, трактор має двигун 1, переда­точний механізм 2 і виконуючий орган 3.
 Залежно від виду виконуваних робіт, трактори оснащують двигуна­ми різної потужності, набором сільськогосподарських механізмів та машин для внесення добрив, висівання насіння, висаджування рос­лин, збирання врожаю, машинами для догляду за рослинами, за­готівлі кормів тощо. З метою енергозбереження, зменшення матеріальних ресурсів на виконання різних агротехнічних прийомів трактори оснащують також набором таких знарядь, які одночасно ви­конують кілька агротехнічних операцій: оранку, боронування і котку­вання; висівання насіння, внесення добрив тощо. 
 Для виконання будівельних робіт трактор оснащують спеціальними механізмами, за допомогою яких виконують земляні роботи, бурять скважини, перевозять вантажі, виконують навантажувально-розван­тажувальні та інші роботи.
 З метою забезпечення ефективного використання тракторів на сільськогосподарських роботах їх конструкції мають бути різними, залежно від ґрунтово-кліматичних умов галузей господарства. Трактори класифікують за такими основними ознаками: призна­ченням, типом ходової частини, тяговим зусиллям. 
 За призначенням їх поділяють на:  універсально-просапні, орно-просапні, спеціалізовані та загального призначення. Універсально-просапні трактори застосовують для висівання насіння та догляду за просапними культурами; збирання технічних, зернових культур, картоплі, овочів; оранки легких і середніх ґрунтів; культивації та боронування; виконання землерийних, транспортних і навантажувальних робіт тощо. Орно-просапні трактори використовують для виконання всього комплексу обробітку ґрунту (оранки, культивації, сівби, збирання врожаю), а також для висівання, догляду і збирання просапних куль­тур та виконання транспортних робіт. 
 Трактори загального призначення застосовують для енергоємних сільськогосподарських робіт: оранки середніх і важких ґрунтів, сівби, культивації, боронування, збирання врожаю та виконання транспорт­них, землерийних, будівельних, шляхових і навантажувальних робіт.
 В Україні на Харківському тракторному заводі та виробничому об'єднанні «Південний машинобудівний завод» ім. О.М. Макарова сконструйовано різні за типом ходової частини колісні, гусеничні та колісно-гусеничні трактори. Для невеликих фермерських господарств сконструйовано малогабаритні трактори та мотоблоки.
 Тип ходової частини. Гусеничні трактори чинять малий тиск на ґрунт, мають підвище­не зчеплення ходової частини з ґрунтом та поліпшену прохідність. 
 Колісні трактори відрізняються порівняно невеликими витрата­ми потужності на самопересування, підвищеними швидкостями під час виконання транспортних робіт, меншою металомісткістю. Колісно-гусеничні трактори мають спрощений гусеничний рушій, кожний з яких складається з ведучого колеса, опорного котка та полегшеної гусениці. 
 Тягове зусилля залежить від двигуна. Розрізняють двигуни малої, середньої та великої потужності. 
 Двигуни малої потужності встановлюють на трактори, призначені для виконання малоенергоємних робіт у тваринництві, садівництві, овочівництві, для передпосівних робіт тощо.
 Двигунами середньої потужності оснащені трактори, якими ви­конують передпосівний обробіток ґрунту, сівбу, міжрядний обробіток ґрунту, збирання просапних, технічних, овочевих культур; застосову­ють для оранки легких ґрунтів на малій площі; для транспортних пе­ревезень і приведення в рух стаціонарних машин.
 Двигуни великої потужності встановлюють на тракторах, при­значених для виконання широкого спектра робіт у рослинництві і тваринництві. До них належать: оранка, культивація, передпосівний обробіток, внесення сипучих і рідких добрив, транспортні перевезення та приведення в рух начіпних і стаціонарних машин. На відміну від промисловості, в сільському господарстві машини безпосередньо діють на об'єкт живої природи - рослини. Тому під час виконання технологічних процесів вони повинні створювати найкра­щі умови для вирощування рослин та не шкодити і не заважати їх роз­витку. Основними завданнями будь-якого господарства є не лише вирощу­вання конкурентоспроможної продукції та отримання прибутку, а й збереження довкілля.   
Категорія: В допомогу при проектуванні | Додав: Володимир
Переглядів: 2500 | Завантажень: 76 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Кнопка на ваш сайт
Випадкові фото
Презентації
Інформер
Таблиці та наочності [88]
Корисні сайти [2]
для підготовки вчителям та учням до уроків трудового навчання
Об'єкти праці, креслення, шаблони [104]
Об'єкти для проектування і виготовлення учнями
Технології обробки [2]
Профорієнтація [108]
Дистанційне навчання [0]
Завдання
Picture Stencil
Оnline-convert

Falko Volodymyr© 2024