Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 03.05.2024, 21:54

Сайт вчителя трудового навчання
Фалька Володимира Вікторовича

Меню сайту
Категорії розділу
Професії [98]
Поради [10]
Фотоальбоми
Сайти вчителів
Навчальні ресурси
Об'єкти праці
Статистика
Каталог
сайтів України каталог сайтів
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Святковий календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Каталог статей

Головна » Статті » Профорієнтація » Професії

Фінансіст
Загальна характеристика професії 
Минуло багато часу, коли у людини з'явилася потреба поліпшувати своє життя і вести господарство, використовуючи цифри і розрахунки, визначати свої грошові кошти – доходи і витрати, тобто розпоряджатися фінансами. В сучасному світі спеціаліста у сфері фінансової науки і практики називають фінансистом. Фінансист у перекладі з французької – людина, досвідчена у фінансах, тобто в грошових коштах. 
 Особливості роботи
 Здійснює фінансовий і банківський контроль за обігом грошових коштів, забезпеченням фінансової стабільності підприємства. Аналізує стан фінансової і господарської діяльності підприємства. Бере участь у розробці інвестиційних програм, визначенні напрямів витрачання коштів, забезпеченні поточного фінансування. Здійснює взаємодію з різними структурами фінансового ринку по всіляких аспектах фінансової, кредитної і податкової діяльності.  Місцем професійної діяльності фінансиста можуть бути державні органи федерального, територіального і муніципального рівня; банки, біржі, фінансові компанії, інвестиційні фонди, економічні і фінансові служби підприємств і організацій.
 Специфіка діяльності фінансиста визначається конкретними умовами робочого місця, також можуть бути різні варіації, але основні професійні напрями і цілі такі: 
1. Фінансово-кредитна: (кредит – позика, надання грошей або товарів в борг, на умовах повернення).  розробка і використання різних систем обліку і витрат для оцінки витрат і доходів; складання фінансових кошторисів, розробка кредитних операцій і контроль за ними;  планування фінансів.  надання рекомендацій з операцій з нерухомістю (продаж, покупка, злиття фірм).
 2. Податково-бюджетна: (податок – вид платежу, що стягується державою з підприємств, організацій і населення; бюджет – кошторис доходів і витрат); розрахунок податків, їх нарахування (контроль за кількістю) і відрахування; планування бюджету.
 3. Інвестиційна: (капіталовкладення, спрямовані на підтримку і розширення капіталу). Інвестиції реалізуються шляхом кредитування, прямих витрат грошових коштів і покупки коштовних паперів. 
4. Нормативно-методична:  розробка і впровадження систем фінансової і статистичної звітності;  складання фінансових звітів..
 5. Страхова: (система економічних стосунків, при яких за рахунок внесків підприємств і населення створюються страхові фонди, призначені для відшкодування збитків від стихійного лиха, а так само надання допомоги громадянам або їхнім сім'ям).  Робота зі страховими документами. 
6. Зовнішньо-економічна:  економіка і організація виробництва (робота в умовах постійної змінної економічної кон'юнктури). 
 Таким чином, в обов'язки фінансиста входить: 
 надавати висновки з аналізу фінансових документів,  проводити операції з нерухомістю і цінними паперами,  складати фінансові кошториси і звіти,  займатися біржовими операціями, оподаткуванням. Працюючи як на державному, так і приватному підприємстві, фінансист несе матеріальну – за збереження грошей і коштовних паперів і моральну відповідальність – за дотримання законності.  Робочий день фінансиста досить напружений, що потребує посидючості.
 Вимоги професії до індивідуально-особистих особливостей фахівця:
 аналітичний склад розуму;
  емоційно-вольова стійкість;
  уважність;
  акуратність;
  сумлінність; 
посидючість, вміння багато і напружено працювати; 
нервово-психічна стійкість;
 рахунково-аналітичні здібності; висока працездатність; 
здібність до концентрації і розподілу уваги впродовж тривалого часу; 
хороша оперативна і довготривала пам'ять. Медичні протипокази
 Робота фінансиста не рекомендується людям із захворюваннями:  нервової системи (нервово-психічні розлади); зорової системи; сердечно-судинної системи (гіпертонія).
 Освіта 
Для опанування професії необхідна вища професійна освіта за спеціальністю фінансист. Необхідні також хороші знання з математики, інформатики, економіки. 
 Наближені професії
 Економіст, бухгалтер. Починаючому фінансисту для працевлаштування на перших порах досить диплома про вищу освіту. Кожна подальша сходинка кар'єрних сходів вимагає більшого обсягу знань. Управлінські навики у фінансуванні - ось те, що переводить рядового фінансиста або економіста в розряд топ-менеджерів середньої ланки. Не дивлячись на світову кризу, фінансова освіта як і раніше актуальна. Можливо, майбутні випускники сподіваються на те, що за спадом економіки буде черговий підйом, який вони зустрінуть новими знаннями. Інакше, як пояснити той факт, що найпопулярнішою спеціальністю у првідних бізнес-школах, як і раніше, є «фінанси»?! Правда, варто відзначити, що у зв'язку з останніми тенденціями на міжнародному ринку праці багато хто прагне отримати освіту на межі двох дисциплін: наприклад, фінансового і операційного менеджменту або фінансового аналізу і інформаційних технологій. 
 Основні працедавці випускників із спеціалізацією "фінанси” — банки, інвестиційні, страхові, аудиторські і консалтингові компанії, а також міжнародні корпорації з розвиненими фінансовими підрозділами. Всередині організацій можна проявити себе в таких видах професійної діяльності, як кредитний і інвестиційний аналізи, управління ризиками, робота з цінними паперами. 
В крупних компаніях затребувані фінансові менеджери і фахівці з обліку і планування. Можна розпочати кар'єру з економіста або скарбника і з часом дорости до посади фінансового директора.
 Ще одна сфера застосування отриманих знань – робота спеціалістом з фінансового планування для приватних (зазвичай платежеспроможних) клієнтів. Ця сфера діяльності у багатьох країнах є таким же атрибутом благополуччя, як сімейний лікар або особистий адвокат.  Деякі вирушають у вільне плавання - інвестують власні кошти, але це швидше виключення, ніж правило. 
 Варто відзначити, що кваліфікованих фахівців у сфері фінансового аналізу й інвестицій поки що не так вже багато, тому велика вірогідність, що попит на експертів, які володіють глибокими знаннями в окремих 
Категорія: Професії | Додав: Володимир (22.02.2014)
Переглядів: 1222 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Кнопка на ваш сайт
Випадкові фото
Презентації
Інформер
Таблиці та наочності [88]
Корисні сайти [2]
для підготовки вчителям та учням до уроків трудового навчання
Об'єкти праці, креслення, шаблони [104]
Об'єкти для проектування і виготовлення учнями
Технології обробки [2]
Профорієнтація [108]
Дистанційне навчання [0]
Завдання
Picture Stencil
Оnline-convert

Falko Volodymyr© 2024