Авіація сьогодні - найважливіша ланка у транспортному конвеєрі нашої країни. Успішне виконання польоту, його безпека складаються з декількох складових і перш за все з точного, чіткого слідування повітряного лайнера певним курсом, відповідальність за виконання цього покладена на штурмана. Точне уявлення про просторове положення літака в кожен момент часу - головна його обов'язок. Проблема орієнтування в просторі складна і у значній мірі здійснюється опосередковано - через різноманітні прилади (вимірювачі швидкості зносу, автоматичні радіокомпаси, радіолокатори, висотоміри тощо).
Штурман відповідно повинен добре розбиратися у всіх цих приладах, задовго до польоту штурман починає готуватися до нього, вивчає майбутній маршрут, складає і ретельно вивіряє польотні карти, знайомиться з рівнем забезпеченості маршруту наземними радіотехнічними засобами, з особливостями рельєфу місцевості, над якою проходить маршрут літака.
Повинен знати
Добре розбиратися у всіх бортових приладах, радіоприладів, вимірювальних, розбиратися в картах, знати рельєфи місцевості.
Професійно важливі якості
- переключення уваги;
- гарна реакція;
- вміння приймати рішення при дефіциті часу;
- емоційна стійкість;
- увага.
Медичні протипоказання
- порушення органів зору;
- порушення вестибулярного апарату;
- нервові та психічні захворювання.
Шляхи отримання професії
Льотні училища, вищі навчальні заклади, академії.
Споріднені професії
Пілот цивільної авіації.
|