Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 13:21

Сайт вчителя трудового навчання
Фалька Володимира Вікторовича

Меню сайту
Категорії розділу
Професії [98]
Поради [10]
Фотоальбоми
Сайти вчителів
Навчальні ресурси
Об'єкти праці
Статистика
Каталог
сайтів України каталог сайтів
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Святковий календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Каталог статей

Головна » Статті » Профорієнтація » Професії

Веб-дизайнер

Професія Веб-дизайнера досить-таки нова. Восьмидесяті роки - прості роки, існує вже чимала кількість сайтів, але всі вони подібні один на одного, всі дотримуються чіткого академічного стилю оформлення. Але технології розвиваються все швидше і швидше, модифікується мова HTML, з’являються нові просунуті браузери. Елементом відображення web-сайтів стає не лише текст, але і графіка, що і послужило поштовхом до появи нового напряму в дизайні - web-дизайну і, відповідно, виникненню нової професії. З'явилися компанії, які стали включати в число своїх послуг розробку оригінального дизайну своєї продукції, як ще один інструмент для залучення відвідувачів. Характеристика роботи web-дизайнера: творча розробка ескізів оформлення сайтів, з врахуванням тенденцій моди і опрацювання в матеріалі одиничних виробів: банерів, векторних і растрових зображень, елементів навігації, шрифтових композицій. Підбір образотворчого матеріалу для створення виробу. 
Самостійна обробка композиційних і технологічних рішень. Web-дизайнер повинен знати: класифікацію сайтів за призначенням; функції моди та дизайну; основи малюнку, живопису, композиції, кольору; історію мистецтв і дизайну; історію і основи проектування шрифтів; способи конструювання і моделювання сайтів; технологію виготовлення і сучасної обробки зображень; знання спеціальних програм для ЕОМ і галузевих стандартів. 
   Веб-дизайнер відповідає за зовнішній вигляд і оригінальний стиль сайту, адже від того, як оформлені документи на ньому, як вони вписуються в єдиний стиль, значною мірою залежить відвідуваність сайту. Тому роль дизайнера важко переоцінити. Окрім загальних, необхідних кожному дизайнерові знань, веб-дизайнер повинен володіти деякими спеціальними вміннями і навиками. Він повинен не лише глибоко знати комп'ютерний графічний дизайн, графічні застосування і технології, але і професійно працювати з різноманітними операційними системами і апаратними платформами.. 
 До того ж, дизайнер повинен не лише піклуватися про бездоганний дизайн, але і брати до уваги обмеження, які викликані специфікою інтернету (оптимізація графіки і вихідного коду сторінок, сумісність браузерів і характеристики кінцевих пристроїв виводу). У зв'язку з цим веб-дизайнер повинен звертати увагу і на питання зручності користування сайтом, тобто usability. Поняття "веб-дизайн" комплексне. Під "веб-дизайном" багато хто звик розуміти лише зовнішнє оформлення сайту, забуваючи про те, що любий сайт - програма.  
 Створення сайту включає в себе не лише його зовнішнє оформлення, але і цілий ряд інших робіт: 1.постановку завдань, які повинен вирішувати сайт;
 2. вироблення ідеології сайту (концепції сайту); 
 3. підготовку контенту сайту (текст сайту, таблиці, графіка сайту і т.д.);
 4. розробку і відладку програмного коди сайту; 5.пошукову оптимізацію сайту;
 6.розкрутку сайту;
 7.підтримку сайту і т.д.   До кожного інженера пред'являються свої кваліфікаційні вимоги. Веб-дизайнер, що займається створенням сайтів для бізнесу, також повинен відповідати ряду вимог. Зокрема:
 1. Розуміти основні цілі, що стоять перед конкретним бізнесом.
 2. Вміти формулювати основні завдання, поставлені перед сайтом, покликані вирішувати певні проблеми конкретного бізнесу.
 3. Вміти розробити грамотну ідеологію сайту (концепція сайту). 
 4.Вміти аналізувати можливі шляхи досягнення поставлених цілей. 
 5.Вміти вибирати з можливих шляхів оптимальний. 
 6.Вміти запропонувати конкретні рішення схемо-технічні рішення для досягнення виявлених цілей сайту.
 7.Вміти лаконічно, ємко і грамотно формулювати текст сайту.
 8.Вміти збирати і аналізувати статистику роботи самого сайту і запитів потенційних клієнтів конкретного бізнесу в пошукових системах. 9.Знати програмування. 
 10.Мати загальні уявлення про колір і викликаємих кольорових асоціаціях.
 11.Володіти прийомами розкручування сайту, пошуковій оптимізації сайту і т.д. Якщо веб-дизайнер розбирається по кожному з цих питань на професійному рівні, має глибокі теоретичні знання і практичний досвід, його можна вважати професійним веб-дизайнером.   Створення складних сайтів (Інтернет-порталів) ведеться групою фахівців різної спеціалізації: 
 1.Контент-менеджер. По іншому - веб-письменник.
 2.Веб-редактор.
 3.Перекладач.
4.Дизайнер.
 5.Програміст. 
 6.Маркетолог.
 7.Фотограф. 
 8.Системный адміністратор та ін. Спеціалісти, які займаються створенням сайту, не завжди працюють над ним від початку і до кінця. Деякі долучаються для виконання окремих робіт. 
   Web-дизайнер повинен володіти програмами такого роду, як Photoshop, Corel Draw, 3d Studio Max, і окрім цього він обов'язково повинен знати такі мови програмування, як HTML і Javascript.
 На сьогоднішній день це професія, яка швидко набирає темпи. Щодня з'являються нові і нові сайти, відповідно є гостра необхідність в кваліфікованих фахівцях. Часто зустрічаються оголошення про вакансії web-дизайнера або web-розробника. Кожна солідна компанія зараз бажає мати свій особистий сайт і це свого роду є візиткою. Веб-дизайнеру початківцю перш за все потрібно орієнтуватися на зарубіжну літературу, перекладену на українську/російську мови, тому що іноземні фахівці мають більший досвід роботи ніж наші. Далі, перш ніж створити якусь подібність дизайну майбутнього сайту, необхідно "полазити по Інтернету" і подивитися аналогічні роботи, щоб продумати структуру і інтерфейс.  
 Плюси роботи: 
 Можливість самовиразитися і самореалізуватися. Це заманююча професія: чим більше вникаєш, тим більше заглиблюєшся. 
 Як в будь-якій творчій професії – начисто відсутня рутина, весь час знаходиш щось нове. Будучи професіоналом, знайти роботу досить просто.
 Досить непогані умови праці (мультимедіа, стіл, крісло – "живи - не хочу”). 
 Мінуси роботи: 
 Зарплата безпосередньо залежить від наявності замовлень. Частенько навіть хороша робота у великому об'ємі йде в "корзину". Твоє творіння може не збігатися з уявленнями замовника про дизайн. Об'єм роботи перевищує необхідність в такій (створювати інколи доводиться декілька макетів, з яких йде лише один). Часті головні болі, як морально, так і фізично.
 Негативний вплив комп'ютера (падіння зору, внутрішній очний тиск, нервозність). 
 Веб-дизайнер повинен мати: Художній смак. 
 Як художник-дизайнер потрібно розміряти можливості Інтернету з ідеєю оформлення. 
 Вміння працювати з програмами (векторна, растрова, тривимірна графіка, різні аніматори). Вміння правильно кодувати сторінки для вірного відображення в різних браузерах.  
 Поради початківцям:
 Приводимо приклад корисних програм для початківців. Найлегша зі всіх Microsoft Frontpage Express або Office''ний варіант 98 або 2000. Ця програма найлегша для початківців, оскільки володіє рядом безперечних достоїнств. По-перше, у неї дуже грамотний інтерфейс, по-друге, не треба знати мову HTML, а по-третє, - до програми додається багато прикладів, шаблонів і помічників. Наступна програма - це Netscape Composer. Вона теж досить легка для освоєння, хоча трохи поскладніша Frontpage’a. І, нарешті, Macromedia Shockwave - програма для створення дуже красивих анімованих сайтів. Вона теж досить проста, але, поза сумнівом, складніше Composer'a і Frontpage'a.
 І наостанок, якщо ви вирішили стати Веб-дизайнером і хочете, щоб ваші роботи замітили і оцінили, в Інтернеті є багато сайтів, які надають безкоштовний дисковий простір на сервері. На цих сайтах також знаходяться прості програми веб-дизайну для початківців.
Категорія: Професії | Додав: Володимир (20.02.2014)
Переглядів: 949 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Кнопка на ваш сайт
Випадкові фото
Презентації
Інформер
Таблиці та наочності [88]
Корисні сайти [2]
для підготовки вчителям та учням до уроків трудового навчання
Об'єкти праці, креслення, шаблони [104]
Об'єкти для проектування і виготовлення учнями
Технології обробки [2]
Профорієнтація [108]
Дистанційне навчання [0]
Завдання
Picture Stencil
Оnline-convert

Falko Volodymyr© 2024