Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 21.11.2019, 19:25

Сайт вчителя трудового навчання
Фалька Володимира Вікторовича

Годинник
Меню сайту
Категорії розділу
Розробки уроків [18]
Позакласні заходи [6]
Різне [19]
Методичні рекомендації [14]
Декада [3]
Сайти вчителів
Навчальні ресурси
Об'єкти праці
Multimedіa
Статистика
Каталог
сайтів України каталог сайтів
Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Святковий календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Проектна технологія

Головна » Файли » Учителю трудового навчання » Розробки уроків

Інформаційне повідомлення
12.06.2017, 17:06

В кінця травня місяці відбулося  засідання колегії Міністерства освіти і науки України, на якому були презентовані оновлені навчальні програми для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів з ряду предметів, в тому числі і з трудового навчання. Програми рекомендовані до використання у новому 2017/18 навчальному році. Оновлення програм  відбувалося в ­межах чинного держстандарту.

Які ж зміни відбулися в програмах у порівнянні з попередніми? Насамперед, у всіх програмах змінили структуру пояснювальних записок, в яких чітко прослідковується уніфікована мета базової загальної середньої освіти - яким має бути випускник основної школи, якими є завдання кожного навчального предмета в реалізації завдань освіти. 

Головним стає учень, а не предмет навчання. Також, чітко вказано сутність компетентнісного підходу і роль кожного предмета у формуванні ключових компетентностей. 

Зроблено акцент на особливостях запровадження наскрізних змістових ліній: "Екологічна безпека та сталий розвиток", "Громадська відповідальність", "Здоров'я і безпека", "Підприємливість та фінансова грамотність". 

Ключовою зміною є те, що не просто змінено порядок розташування колонок "Зміст" і "Вимоги до навчальних результатів", а те, що на першому місці стоять очікувані результати навчання. В них виокремлено знаннєвий, діяльнісний та ціннісний компоненти.

У трудовому навчанні передбачається академічна свобода для вчителя, оскільки прибрано чіткий розподіл годин. Вчитель сам на свій розсуд розподілятиме їх залежно від складності обраних проектів та основних технологій. 

З метою роз'яснення особливостей організації навчально-виховного процесу за оновленою програмою МОНУ та обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти було проведено низку семінарів-практикумів, на яких особливий акцент було зроблено на послідовності календарно-тематичного планування. 

До уваги вчителів пропонуємо алгоритм розроблення календарного планування від Лещука Романа Миколайовича, вчителя трудового навчання м.Вінниця. 

Джерело https://sites.google.com/site/nmktrud/

Категорія: Розробки уроків | Додав: Володимир
Переглядів: 683 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Кнопка на ваш сайт
Випадкові фото
Зараз на сайті
Інформер
Об'єкти праці [65]
Об'єкти для проектування і виготовлення учнями
Графічна документація [40]
Таблиці та наочності [87]
Корисні сайти [2]
для підготовки вчителям та учням до уроків трудового навчання
Технології обробки [2]
Профорієнтація [108]
Picture Stencil
Оnline-convert

Falko Volodymyr© 2019