Автор:
Фалько Володимир Вікторович,
учитель трудового навчання
Бучанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, спеціаліст другої категорії
Урок трудового навчання. 5 клас
Тема. Технологічна діяльність у сучасному суспільстві. Правила внутрішнього розпорядку в шкільній майстерні. Організація робочого місця
Практична робота: Лабораторно-практична робота «Ознайомлення з будовою столярного верстака і налаштування його для роботи»
Мета уроку: повторити й узагальнити матеріал, вивчений у початковій школі щодо організації робочого місця; ознайомити учнів з поняттями «технологія», «технологічна діяльність», «об'єкт праці», «робоче місце», «безпечна праця»; формувати навики роботи в групах;
стимулювати учнів до дотримання санітарно-гігієнічних вимог, правил безпечної праці й організації робочого місця;
виховувати старанність та охайність.
Обладнання, матеріали та наочність: плакати з правилами безпечної праці, санітарно-гігієнічними вимогами, зразки робіт учнів, картки з поняттями та визначеннями, комп’ютер, мультимедійна презентація.
Об’єкти праці: виставлена по висоті кришка верстака.
Ключові поняття: технологія, технологічна діяльність, об'єкт праці, робоче місце, безпечна праця.
Тип уроку: комбінований.
Очікувані результати: у результаті цього уроку учні повторять та узагальнять знання щодо організації робочого місця; познайомляться з поняттями «технологія», «технологічна діяльність», «об'єкт праці», «робоче місце», «безпечна праця»; вдосконалять навички роботи в групах.
Під час уроку розвиваються, удосконалюються мотиваційна, комунікативна, інформаційно-технологічна, соціокультурна та діяльнісна компетентності учнів.
Структура уроку
- Організаційний етап уроку
- Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
- Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми й завдань уроку
- Вивчення нового матеріалу
- Підсумки уроку, рефлексія
- Оцінювання роботи учнів, повідомлення домашнього завдання.
Хід уроку
- ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП УРОКУ
Перевірка зовнішнього вигляду учнів, призначення чергових, перевірка готовності учнів до уроку.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ
Учитель. З якими матеріалами ви раніше працювали? Які вироби ви виготовляли вдома та на уроці?
Демонстрація робіт учнів попередніх класів
Питання для обговорення:
- Що називають технологією?
- Що називають об'єктом праці?
- Які роботи на виставці сподобалися найбільше?
- Що ви вже вмієте робити?
- 3 якими матеріалами ви працювали в початковій школі?
- 3 якими інструментами ви працювали?
IІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й ЗАВДАНЬ УРОКУ
Завантажити матеріал уроку |