Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 30.01.2023, 08:42

Сайт вчителя трудового навчання
Фалька Володимира Вікторовича

Меню сайту
Категорії розділу
Професії [98]
Поради [10]
Фотоальбоми
Сайти вчителів
Навчальні ресурси
Об'єкти праці
Статистика
Каталог
сайтів України каталог сайтів
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Святковий календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Каталог статей

Головна » Статті » Профорієнтація » Поради

10 помилок при виборі професії
10 помилок при виборі професії 
1.     ВІДНОШЕННЯ ДО ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ ЯК ДО НЕЗМІННОГО 
 У будь-якій сфері діяльності відбувається зміна занять, посад у міру росту кваліфікації людини. При цьому найбільших успіхів досягає той, хто добре пройшов початкові щаблі. Проаналізуйте ситуацію на ринку праці. Зверніть увагу на те, що з кожним роком з'являються всі нові професії. Будьте готові до того, що прийде регулярно підвищувати кваліфікацію, освоювати суміжні спеціальності.Не бійтеся того, що вибір професії зараз, в 11 класі, фатальним образом визначить всю Вашу долю. Зміна вибору, освоєння нової спеціальності зробить Вас коштовним фахівцем, затребуваним у міждисциплінарних областях діяльності. Перша професія, навіть якщо Ви потім передумаєте й знайдете щось більше привабливе, придасться в несподіваних ситуаціях. Наприклад, перше утворення мистецтвознавця допоможе юристові по своєму другому утворенню розібратися в складних питаннях спадкування антикварних цінностей.
 2.     ІСНУЮЧІ ДУМКИ ПРО ПРЕСТИЖНОСТІ ПРОФЕСІЇ 
 Відносно професії забобони проявляються в тім, що деякі важливі для суспільства професії, заняття вважаються невартими, непристойними (наприклад: сміттяр). Економіст або психолог нітрохи не більше корисний для суспільства, чим хімік або слюсар. Престижність професії повинна враховуватися - але після обліку Ваших інтересів і здатностей. Інакше будете володіти (якщо будете) «модної», але не спеціальністю, що приносить задоволення. Або, чого доброго, виявитеся непридатні до виконання основних робочих функцій.
 3.     ВИБІР ПРОФЕСІЇ ПІД ВПЛИВОМ ТОВАРИШІВ (ЗА КОМПАНІЮ, ЩОБ НЕ ВІДСТАТИ) Професію ми вибираємо по своєму «смаку» й «розміру» так само, як одяг і взуття. Почуття групи, орієнтація на однолітків - дуже позитивні особливості хлопців твого віку. Вони потрібні для освоєння норм поводження в суспільстві, формування образа «Я» і саме оцінки. Тому оглядайся на інших, ПОРІВНЮЮЧИ (себе; друзями), а не сліпо повторюючи. Намагайся побачити, чим відрізняєшся від товаришів - і в чому ви подібні. Це допоможе зрозуміти, що якщо Вася йде на пожежника (а він - ризикована людина), тобі ця професія може не сподобатися (ти адже дуже обережний і розважливий). 4.     ПЕРЕНОС ВІДНОСИНИ ДО ЛЮДИНИ, ПРЕДСТАВНИКОВІ ТІЄЇ АБО ІНШОЇ ПРОФЕСІЇ, НА САМУ ПРОФЕСІЮ 
 При виборі професії треба враховувати насамперед особливості даного виду діяльності, а не вибирати професію тільки тому, що тобі подобається або не подобається людина, що займається даним видом діяльності. Особливо небезпечне зачарування викладачем (якщо тебе захоплює щиросердність фізика - це не виходить, що тобі подобається фізика сама по собі, поза «комплектом»). Крім того, часто хлопці роблять помилку, намагаючись одержати професію кумира - спортсмена, політика, журналіста, артиста. Спортсмени - вони не всі такі.
 5.     ЗАХОПЛЕННЯ ТІЛЬКИ ЗОВНІШНЬОЮ АБО ЯКОЮ-НЕБУДЬ ПРИВАТНОЮ СТОРОНОЮ ПРОФЕСІЇ За легкістю, з якої актор створює на сцені образ, коштує напружена, буденна праця. А журналісти не завжди виступають у телепередачах - частіше вони перелопачують масу інформації, архівів, розмовляють із десятками людей - перш, ніж підготують 10-хвилинне повідомлення, що, до того ж, озвучить іншої (диктор на телебаченні). 
 6.     ОТОТОЖНЕННЯ ШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ПРЕДМЕТА ІЗ ПРОФЕСІЄЮ АБО ПОГАНЕ РОЗРІЗНЕННЯ ЦИХ ПОНЯТЬ 
 Є такий предмет, як іноземна мова, а професій, де потрібна здатність до мови багато - перекладач, екскурсовод, телефоніст міжнародного зв'язку й ін. Тому при виборі професії треба враховувати, які реальні заняття й професії за цим предметом коштують. Для цього найкраще не просто вивчити професіограми або словники професій. Варто проаналізувати газети з вакансіями на біржі праці (там звичайно вказується, яке утворення потрібно для конкретної вакансії). Наприклад, людина з лінгвістичним утворенням («російський мова й література», «іноземна мова» у школі) може працювати й викладачем, і перекладачем, і редактором, і секретарем-референтом. Тим більше май через, що професій існує більше, ніж шкільних предметів. Можна стати юристом, маркетологом, апаратником. Професії звичайно можуть бути асоційовані з декількома предметами (звичайно відповідають вступним іспитам у ВУЗ при надходженні на цю спеціальність). Скажемо, майбутньому економістові в школі може подобатися одночасно й математика, і географія. 
 7.     ЗАСТАРІЛІ ПОДАННЯ ПРО ХАРАКТЕР ПРАЦІ В СФЕРІ МАТЕРІАЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА 
 В усі професії, і насамперед у робітники, впроваджується складна й цікава техніка, підвищується культура праці.  (А комп'ютер впроваджується абсолютно всі сфери діяльності - аж до тваринництва).   8.     НЕВМІННЯ, НЕБАЖАННЯ РОЗБИРАТИСЯ У СВОЇХ ОСОБИСТІСНИХ ЯКОСТЯХ (СХИЛЬНОСТЯХ, ЗДАТНОСТЯХ)
Розібратися в собі тобі допоможуть профконсультанти, батьки, учителі, товариші. Корисними також можуть виявитися психологічні тести, а також статті й публікації на тему популярної психології. Однак май через, що серед них багато непрофесійних, так що відносити критично як до результатів тестів, так і до того, що пишуть у психологічних книжках. Завдання популярних тестів - активізація діяльності по самопізнанню (самоспостереженню, самоаналізу), а не видача тобі готової відповіді на питання про те, ким бути або наклеювання ярлика про те, який ти.    
 9.   НЕЗНАННЯ  НЕДООЦІНКА СВОЇХ ФІЗИЧНИХ ОСОБЛИВОСТЕЙ, НЕДОЛІКІВ, ІСТОТНИХ ПРИ ВИБОРІ ПРОФЕСІЇ
 Існують професії, які можуть бути тобі протипоказані, тому що вони можуть погіршити твій стан здоров'я. Таких професій небагато й до них ставляться, в основному, ті, у яких потрібне тривала напруга тих або інших фізіологічних систем. Компютерщики сильно напружують очі, а льотчики - серце... 
 10.  НЕЗНАННЯ ОСНОВНИХ ДІЙ, ОПЕРАЦІЙ Й ЇХНЬОГО ПОРЯДКУ ПРИ РІШЕННІ, ОБМІРКОВУВАННІ ЗАВДАННЯ ПРИ ВИБОРІ ПРОФЕСІЇ 
 Коли ти вирішуєш завдання по математиці, то виконуєш певні дії в певній послідовності. Було б розумно надійти також і при виборі професії. Наші рекомендації саме й створені для того, щоб направити тебе, показати основні етапи рішення проблеми. Однак не сприймай інструкції буквально, краще навіть, якщо ти творчо підійдеш до справи й розробиш для себе свій власний план - список необхідних для вибору професії дій. Сюди можуть бути включені: аналіз пропозицій на ринку утворення, аналіз попиту на ринку праці, об'єктивна оцінка своїх здатностей, схильностей, знань (за допомогою тестів або або ще) і т.д.   
Категорія: Поради | Додав: Володимир (16.02.2014)
Переглядів: 956 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Кнопка на ваш сайт
Випадкові фото
Презентації
Інформер
Таблиці та наочності [88]
Корисні сайти [2]
для підготовки вчителям та учням до уроків трудового навчання
Об'єкти праці, креслення, шаблони [104]
Об'єкти для проектування і виготовлення учнями
Технології обробки [2]
Профорієнтація [108]
Дистанційне навчання [0]
Завдання
Picture Stencil
Оnline-convert

Falko Volodymyr© 2023