Головні енергетики організовують роботи з монтажу, технічної експлуатації та ремонту енергетичного обладнання, здійснюють керівництво технічним персоналом, контролюють дотримання правил охорони праці та техніки безпеки при експлуатації енергообладнання. У компетенції таких керівників ведення проектно-кошторисної документації, узгодження дозвільної документації, розробка технічних завдань, ведення обліку споживаних енергоресурсів. Головні енергетики взаємодіють з енергопостачальними та наглядовими організаціями, беруть участь у закупівлі матеріалів і устаткування, організовують модернізацію та автоматизацію технологічних процесів.
Претендувати на посаду головного енергетика можуть фахівці з профільною вищою освітою і стажем роботи в енергетичній галузі більше 3 років. Шукачам потрібно знати енергетичне та електротехнічне обладнання, методи планування роботи устаткування та виробництва ремонтних робіт, порядок розробки норм витрати паливно-енергетичних ресурсів. Також необхідно мати IV групу допуску з електробезпеки.
Вхід в наступний зарплатний діапазон відкритий претендентам з досвідом роботи на посаді головного енергетика не менше 1 року. Ключові вимоги до таких фахівців - навички розробки технічної документації та погодження початково-дозвільної документації, досвід укладання договорів на постачання підприємства електроенергією.
Більш високий дохід вакансії обіцяють фахівцям з досвідом роботи головним енергетиком на середньому або великому промисловому підприємстві. Вирішальним фактором при працевлаштуванні послужить досвід реалізації програм і заходів з енергозбереження та підвищення ефективності енергоспоживання.
Найбільш привабливий заробіток головним енергетикам пропонують великі промислові підприємства. Такі роботодавці зацікавлені в досвідчених фахівцях зі стажем роботи в аналогічних компаніях більше 5 років. Одна з основних вимог - досвід впровадження нових технологій.
|