Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 19.01.2021, 08:48

Сайт вчителя трудового навчання
Фалька Володимира Вікторовича

Годинник
Меню сайту
Категорії розділу
Професії [98]
Поради [10]
Сайти вчителів
Навчальні ресурси
Об'єкти праці
Multimedіa
Статистика
Каталог
сайтів України каталог сайтів
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Святковий календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Каталог статей

Головна » Статті » Профорієнтація » Професії

Інструктор фітнес-центру

Спеціаліст, який організовує проведення фізкультурних занять оздоровчої спрямованості та інших заходів щодо залучення до здорового способу життя.
Слово «фітнес» в перекладі з англійської означає придатність, відповідність, готовність. Таким словом з подачі західних популяризаторів оздоровчого бізнесу стали називати практично всю сучасну фізкультуру - спеціальні системи вправ, заняття в тренажерному залі, всілякі оздоровчі заходи, включаючи навіть дієти, масаж, косметологію. Загалом, все те, що допомагає людині здобути ту саму «придатність до життя», яку має на увазі слово «фітнес».
Робота інструктора фітнес-центру складається з підготовки і проведення занять з клієнтами. Інструктор приходить у фітнес-клуб за своїм розкладом, перевдягається в спортивну форму, готує необхідний для занять інвентар, диски з музикою і т. п., перевіряє стан залу, тренажерів. Зустрічає людей, що прийшли на заняття, вітає їх, запитує про самопочуття, настрій. Розподіляє бажаючих займатися, погоджує з ними програму уроку, пропонуючи конкретні вправи і їх заздалегідь продумані послідовності.

Змістом конкретних занять у фітнес-центрі можуть бути вправи різної спрямованості: танцювальна аеробіка (латина, стріт, танець живота і т. п.), степ (аеробіка зі спеціальною платформою), фітбол (вправи на великих надувних м'ячах), памп (виконання силових вправ зі спеціальною штангою), йога, шейпінг, стретчинг, робота на тренажерах і т. п. Інструктори можуть спеціалізуватися на одному або декількох видах занять. 

Особливо цінуються фахівці, що володіють різними видами вправ і ті, що вміють використовувати їх комплексно. У фітнес-центрах, оснащених плавальними басейнами, працюють інструктори, що володіють методикою проведення занять у воді (аквааеробіка, навчання плаванню).

Під час проведення занять інструктор не лише сам виконує вправи, але навчає тих, що займаються, стежить за їх станом, надає рекомендації, відповідає на питання. Кількість занять, що проводяться інструктором в день (тиждень), може сильно варіюватися залежно від місця розташування і оснащеності клубу, популярності конкретного інструктора, кількості груп, пори року. Існує два варіанти занять з клієнтами: групові і індивідуальні. Найбільш забезпечені клієнти віддають перевагу, як правило, індивідуальній роботі з досвідченим інструктором. Фітнесом займаються не лише дорослі, але і діти. Є клуби, що спеціалізуються на заняттях з дітьми (бейбі-фітнес).

Робота інструктора фітнес-центру вимагає від претендента серйозної спортивної і методичної підготовки, підтвердженої відповідними документами і, що саме головне, практичних навичок, які необхідно продемонструвати при проведенні пробних занять. Інструкторами, як правило, стають колишні спортсмени, що здобули спеціальну фізкультурну освіту. 
Хоча здебільшого інструкторами працюють і люди, що закінчили лише короткочасні курси і ті, що непогано освоїли вправи одного з напрямів фітнесу. Втім, такі інструктори-демонстратори ведуть заняття виключно за чужими програмами і, як правило, виявляються безпорадними в будь-яких нестандартних ситуаціях.

Інструктор фітнес-центру повинен знати основи анатомії, фізіології, біохімії, психології, педагогіки, володіти теоретичними і методичними основами фізичної культури і спорту. Повинен сам уміти відмінно виконувати ті вправи, які показує, вміти чітко пояснити будь-який рух, уміти навчати людей різного віку і різного рівня підготовки, підбирати вправи, музику, грамотно розподіляти навантаження, оцінювати стан тих, що займаються. Важливо, щоб інструктор міг тактовно спілкуватися, заряджати своєю енергією, гарним настроєм. Для такої роботи необхідні: приваблива зовнішність, хороша постава, треноване тіло. Потрібні впевненість в собі, комунікативні якості.

Зарплата інструкторів безпосередньо залежить від кількості занять, які вони проводять, і, зрозуміло, від статусу фітнес-клубу. При великій кількості занять в престижних клубах зарплата значно перевищує середні показники заробітку в промисловості. Інструктори-початківці, що не мають своєї стабільної клієнтури, зазвичай заробляють не дуже багато.
Кар'єрні перспективи - накопичення досвіду і придбання популярності у відповідних колах, що дасть можливість влаштуватися в більш престижні і багатші клуби і працювати із забезпеченими клієнтами приватно. Можна рухатися і за адміністративною лінією (скажімо, стати директором клубу) або зайнятися бізнесом, заснувавши власний фітнес-центр. Втім, і для того, і для іншого уміння добре вести заняття - якість зовсім не головна, в цих випадках важливіше бути професійним управлінцем.

Категорія: Професії | Додав: Володимир (18.02.2014)
Переглядів: 1256 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Кнопка на ваш сайт
Випадкові фото
Зараз на сайті
Інформер
Об'єкти праці [65]
Об'єкти для проектування і виготовлення учнями
Графічна документація [40]
Таблиці та наочності [87]
Корисні сайти [2]
для підготовки вчителям та учням до уроків трудового навчання
Технології обробки [2]
Профорієнтація [108]
Picture Stencil
Оnline-convert

Falko Volodymyr© 2021