Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 16.09.2021, 18:05

Сайт вчителя трудового навчання
Фалька Володимира Вікторовича

Меню сайту
Годинник
Категорії розділу
Професії [98]
Поради [10]
Фотоальбоми
Сайти вчителів
Навчальні ресурси
Об'єкти праці
Multimedіa
Статистика
Каталог
сайтів України каталог сайтів
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Святковий календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Каталог статей

Головна » Статті » Профорієнтація » Професії

Інженер-проектувальник вентиляції, опалення, водопостачання та каналізації

Особливості професії

Цей фахівець працює з системами зовнішнього та внутрішнього водопостачання, каналізації та опалення, пожежогасіння, димовидалення, підлогового опалення, вентиляції та кондиціювання житлових, громадських і виробничих будівель, а також проектує котельні.

Перераховані сфери діяльності можуть як поєднуватися в обов'язках одного фахівця, так і бути розділені (наприклад, інженер може працювати тільки з водопостачанням і каналізацією або тільки з вентиляцією).

Інженер-проектувальник розпочинає свою роботу з обстеження будівлі та складання технічного завдання, яке затверджується із замовником. Також він складає та затверджує кошторис, де враховані вартість дослідних і монтажних робіт, обладнання та матеріалів.

Далі йде розробка проекту, його графічне втілення в спеціалізованих комп'ютерних програмах. Проект обов'язково узгоджується із суміжними відділами фахівців, які працюють з цією самою будівлею, щоб уникнути неприпустимого перетину різних систем і для дотримання необхідної відстані між ними. Проект розробляється з урахуванням подальшої зручності ремонту й обслуговування всіх спроектованих каналів. Якщо проект робиться для вже побудованого будинку, то в окремих випадках може проводитися перепланування приміщень.

Готовий проект крім замовника обов'язково затверджують органи державного контролю, внаслідок чого в проект і у всю документацію вносяться зміни згідно із зауваженнями цих органів.

Потім складаються плани-графіки виконання монтажних робіт і підбирається необхідне обладнання.

У процесі втілення проекту інженер-проектувальник керує бригадою робітників (слюсарів, сантехніків та інших) і складає технічні завдання для підрядників. Він обов'язково контролює роботу всіх перерахованих вище фахівців. В кінці роботи інженер-проектувальник складає документи про виконання проекту, куди включаються всі плани та схеми.

У даній професії можливі відрядження. Зайнятість може бути як повною (п'ятиденний робочий тиждень), так і частковою. Робочий день може бути ненормованим. При повній зайнятості і широкому колі обов'язків рівень зарплати - середній і вище середнього.

Робоче місце

Інженер-проектувальник працює в офісі, а також виїжджає на обстеження будівель і споруд.

Важливі якості

Такі якості як відповідальність, уважність, пунктуальність, активність, старанність і вміння керувати людьми важливі в даній спеціальності.

Знання та навички

Даному інженеру необхідно вміння користуватися комп'ютером, володіння офісними програмами та певними спеціалізованими програмами: AutoCad, ArchiCad, MagiCad, іноді додатково потрібне знання програми Revit.

Він повинен знати всі нормативні документи зі своєї спеціалізації. А також повинен розбиратися в професійному обладнанні і бути знайомим з ринком цього обладнання виробництва вітчизняних і закордонних фірм. Оскільки робота пов'язана з виїздами на обстеження об'єктів, часто бажана наявність водійських прав. В окремих випадках також потрібні знання базової технічної англійської мови.

Де вчать

Щоб стати таким інженером необхідно отримати вищу або середню спеціальну технічну або будівельну освіта. Також існують додаткові курси та тренінги.

Категорія: Професії | Додав: Володимир (07.05.2014)
Переглядів: 835 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Кнопка на ваш сайт
Випадкові фото
Зараз на сайті
Інформер
Таблиці та наочності [88]
Корисні сайти [2]
для підготовки вчителям та учням до уроків трудового навчання
Об'єкти праці, креслення, шаблони [104]
Об'єкти для проектування і виготовлення учнями
Технології обробки [2]
Профорієнтація [108]
Дистанційне навчання [0]
Завдання
Picture Stencil
Оnline-convert

Falko Volodymyr© 2021