Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 24.11.2024, 07:19

Сайт вчителя трудового навчання
Фалька Володимира Вікторовича

Меню сайту
Категорії розділу
Професії [98]
Поради [10]
Фотоальбоми
Сайти вчителів
Навчальні ресурси
Об'єкти праці
Статистика
Каталог
сайтів України каталог сайтів
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Святковий календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Каталог статей

Головна » Статті » Профорієнтація » Професії

Косметолог

Спеціаліст, що доглядає за обличчям і тілом клієнта з метою надання їм більшої привабливості та свіжості.  
 В косметології є кілька різних спеціалізацій. Косметологи-естестисти - це фахівці з косметичних процедур. Вони виконують порівняно нескладні операції, спрямовані на поліпшення зовнішнього вигляду людини: займаються фарбуванням брів і вій, роблять різні види масажу, маски, очищення обличчя, депіляцію, проводять обгортання. Слово «косметолог» асоціюється саме з саме цими фахівцями. Окрім роботи, що виконується руками, вони використовують засоби апаратної (точніше, фізіотерапевтичної) косметології. 
 Втім, для роботи виключно з технікою є власне апаратні косметологи, які займаються вдосконаленням зовнішності відвідувачів, використовуючи досягнення сучасної науки. 
 Найпопулярнішою у даній сфері є спеціальність дерматокосметолога. Це працівник з медичною освітою, який здатний зрозуміти, що не в порядку зі шкірою клієнта, і вирішити виниклі проблеми. Він визначає тип шкіри, її стан, причини проблем. підбирає процедури, косметичні засоби, що підходять для догляду шкіри конкретної людини, усуває неприємності, небажані елементи, дрібні дефекти (родинки, папіломи тощо).
 Також до косметологів відносяться пластичні хірурги. Ці фахівці виконують найскладнішу роботу, виправляючи дефекти зовнішності пацієнтів. Якщо останні професії даної сфери, як правило, прерогатива жінок, то у пластичній хірургії зайняті в основному чоловіки.
 Робочий день косметолога проходить зазвичай в кабінеті, обладнаному необхідними апаратами, кушеткою, різними засобами для процедур. Робота позмінна, зазвичай по 8-10 годин в день. У день через руки цього фахівця може пройти в середньому від 8 до 15 клієнтів. Працевлаштування – салони, центри краси, медичні установи, фітнес-центри, косметологічні клініки. 
 Щоб отримати спеціальність косметолога, бажані хоча би середня медична освіта і додаткова підготовка у сфері косметології. Частіше ж на роботу приймають тих, хто закінчив вищий медичний заклад і отримав спеціальність лікаря-дерматолога. Особливо цінуються випускники Інституту пластичної хірургії і косметології, Академії медичних наук на базі Інституту краси.
 Але і закінчення вузу для роботи мало. Отримавши загальну медичну підготовку, необхідно пройти курси косметологів. Спеціальних комерційних пропозицій на здобуття додаткової освіти у даній сфері – велика кількість. Навчання триває в середньому від кількох місяців до півроку. Крім того, необхідне навчання роботі з кожною маркою лікувальної косметики, яка використовуватиметься. Для професійного зросту обов'язково знадобляться постійне навчання, підвищення майстерності, відвідування різних семінарів, курсів. 
 Для роботи косметологові потрібні знання фармакології, хімії, анатомії людини, біохімії і хвороб шкіри, уміння їх діагностувати і лікувати. Фахівець повинен розуміти, що відбувається у клієнта в шкірі, зокрема, і в організмі в цілому. Він повинен уміти визначати типи шкіри і підбирати програми догляду за нею, розуміти, як взаємодіє крем із шкірою, уміти враховувати індивідуальні особливості та проблеми зовнішнього покриву, щоб не викликати алергічної реакції і неприємних відчуттів. 
 Від професіонала чекають грамотних рекомендацій по догляду, в першу чергу, за шкірою людини. Косметолог повинен уміти накладати маски, робити пілінги, чищення та інші процедури. Знадобиться володіння методами терапевтичної косметології — уміння виконувати різні види масажу, користуватися апаратами і т.д. і т.п. 
 Опановувати професію рекомендується людям, що мають точну координацію рухів, рішучі, акуратні, терпеливі та охайні. Комунікабельність теж вельми цінується, адже доводиться постійно спілкуватися з клієнтами. Від косметолога очікують уміння вислухати, підтримати різні теми для співбесіди, заспокоїти, дати пораду. Косметолог повинен випромінювати оптимізм і доброзичливість, бути привітним. Важлива умова — прекрасний зовнішній вигляд майстра, адже його професіоналізм пацієнти оцінюють, в першу чергу, за зовнішнім виглядом.
 І якщо у спеціаліста погана шкіра, зморшки, недоглянуте обличчя, людина навряд чи стане його клієнтом. Прислів'я «чоботар сам завжди без чобіт» до роботи цього професіонала явно не личить. Медичними протипоказами є алергії на використовувані в косметології препарати, астма, шкірні захворювання. Виражені дефекти зовнішності теж небажані.
 Спеціалісти даної професії незмінно затребувані, особливо у великих містах. Навіть без досвіду роботи за наявності необхідних документів і знань можна знайти місце в салоні середнього рівня. З появою досвіду можливе влаштування у відому клініку з хорошим устаткуванням і висококласним персоналом, де є можливість освоїти останні досягнення у сфері косметології, або салон краси. Зарплата залежить не стільки від часу, проведеного на роботі, скільки від кількості клієнтів; вона зазвичай складається з невеликої ставки і певного відсотка від вартості послуг, що надаються (у салонах дана цифра складає від 10 до 50 %). Доходи зазвичай помітно вищі, ніж середня зарплата працівників промисловості, а вже про зарплату пластичного хірурга і говорити не доводиться.
 Кар'єру в косметології роблять не за рахунок досягнення високих адміністративних посад, а за рахунок створення собі імені, власної клієнтської бази. Популярному фахівцеві забезпечений стабільний потік відвідувачів і високий дохід. Якщо такий косметолог переходить працювати на нове місце, то і клієнти вирушають вслід за ним. Досвідчений фахівець може влаштуватися у престижну компанію, розраховану на вимогливих клієнтів, де вища зарплата і менше відвідувачів. Здобувши популярність у широких колах, косметолог може відкрити власну справу.
Категорія: Професії | Додав: Володимир (21.02.2014)
Переглядів: 1260 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Кнопка на ваш сайт
Випадкові фото
Презентації
Інформер
Таблиці та наочності [88]
Корисні сайти [2]
для підготовки вчителям та учням до уроків трудового навчання
Об'єкти праці, креслення, шаблони [104]
Об'єкти для проектування і виготовлення учнями
Технології обробки [2]
Профорієнтація [108]
Дистанційне навчання [0]
Завдання
Picture Stencil
Оnline-convert

Falko Volodymyr© 2024