Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 23.12.2024, 07:00

Сайт вчителя трудового навчання
Фалька Володимира Вікторовича

Меню сайту
Категорії розділу
Професії [98]
Поради [10]
Фотоальбоми
Сайти вчителів
Навчальні ресурси
Об'єкти праці
Статистика
Каталог
сайтів України каталог сайтів
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Святковий календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Каталог статей

Головна » Статті » Профорієнтація » Професії

Оператор кіно- і відеозйомки

Робота оператора залишається за кадром, однак саме його очима глядачі бачать різні події, народжені в уяві сценаристів і режисерів.

Робота кіно-і телеоператора відрізняється. Кінооператор часто бере участь у детальній розробці режисерського сценарію, проведенні акторського кастингу, затвердженні разом з режисером ескізів декорацій і іконографічних матеріалів (малюнків, фотографій тощо), пошуку натури (місць, де будуть зніматися епізоди фільму) і т.д. Під час зйомок оператор в чому відповідає за технічну сторону справи.

Контролює установку світла в павільйоні, вибір потрібних об'єктивів тощо. Під його контролем знаходяться камери та мікрофони, різноманітна освітлювальна техніка, особливі підйомні крани (дозволяють виконувати зйомку з високої точки), візки тощо. Від оператора залежить, як будуть виглядати обличчя героїв на екрані, адже фахівець здатен зробити привабливим навіть не надто фотогенічне обличчя, правильно встановивши світло та вибравши максимально виграшні ракурси. І навпаки, може показати людину з найменш привабливого боку.

Оператори-документалісти повинні володіти майстерністю досконало, вміти миттєво зорієнтуватися в оточенні і максимально використати наявні можливості. Адже знімаючи неповторну мить, часто неможливо попросити учасників важливої події повторити свої слова та вчинки, а значить, неможливо зробити другий і третій дублі. Але крім досконального знання можливостей камери заняття документальним кіно передбачає наявність у оператора якостей режисера та журналіста.

Робота на телебаченні може проходити в різних умовах. Можна спокійно знімати прес-конференцію, стояти за стаціонарними камерами в студії, виїжджати на спортивні змагання або ризикувати життям в гарячій точці. У операторських службах великих телекомпаній зазвичай є співробітники, які спеціалізуються на тому чи іншому виді зйомок. Робота переважно стояча, графік може бути ненормованим.

Вибираючи цю професію, потрібно пам'ятати про те, що оператор найчастіше - це не вільний учасник творчого процесу, а учасник команди, якому відводиться роль виконавця. На телебаченні він залежить від журналіста або продюсера, в кіно - від режисера. Його діяльність скута рамками сценарію, режисерською концепцією тощо. Він не стільки творець, скільки технічний виконавець задуманого, сам залишається за кадром. Тому людям із занадто великими амбіціями та гордим характером, ймовірно, варто подумати про іншу професії в даній сфері, наприклад, того ж кінодокументаліста.

Вибираючи дану спеціальність, необхідно враховувати, що без диплома про закінчення солідного навчального закладу добре працевлаштуватися практично нереально. Професію оператора можна отримати у вишах. Однак уміння користуватися камерою і грамотно знімати плани ще не гарантує місце на провідному телеканалі чи в студії відомого режисера.

Кіно-та телеоператори повинні мати розвинуте образне мислення, багату уяву, володіти вродженим художнім смаком, вміти загострювати увагу на найголовнішому. Крім того, оператору потрібна гарна фізична форма, адже іноді буває, що доводиться самому носити камеру, штатив і сумки з апаратурою. До того ж процес зйомки може тривати багато годин поспіль, що викликає не тільки фізичне, а й душевне напруження.

Тому міцні нерви і висока стресостійкість також зайвими не будуть. Не обійтися і без точного окоміру, уважності та терплячості. Протипоказаннями можуть бути серйозні порушення зору, розлади відчуття кольору, захворювання опорно-рухового апарату.

Гарні оператори завжди потрібні, однак щоб влаштуватися на високооплачувану роботу, необхідний великий досвід і налагоджені зв'язки з постійно знімають режисерами, які, як правило, воліють мати справу з перевіреними людьми. У кіно кар'єру починають з асистантських посад. З часом можна дорости до другого оператора, а там і до головного. Враховуючи кількість вироблюваних сьогодні зйомок, у великих містах гарний оператор навряд чи залишиться незатребуваним.

Грамотний професіонал завжди знайде роботу на ТБ - зйомки серіалу, відеокліпу, реклами тощо. Що стосується доходів, тут багато що залежить від імені фахівця, стажу, віку, освіти. Мінімальна зарплата операторів на центральних телеканалах значно перевищує рівень середніх доходів у промисловості. Оператори, які мають вільний час, мають можливість регулярно підробляти, наприклад, на зйомці весіль.

 

Категорія: Професії | Додав: Володимир (21.05.2014)
Переглядів: 1052 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Кнопка на ваш сайт
Випадкові фото
Презентації
Інформер
Таблиці та наочності [88]
Корисні сайти [2]
для підготовки вчителям та учням до уроків трудового навчання
Об'єкти праці, креслення, шаблони [104]
Об'єкти для проектування і виготовлення учнями
Технології обробки [2]
Профорієнтація [108]
Дистанційне навчання [0]
Завдання
Picture Stencil
Оnline-convert

Falko Volodymyr© 2024