Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 27.02.2021, 19:42

Сайт вчителя трудового навчання
Фалька Володимира Вікторовича

Годинник
Меню сайту
Категорії розділу
Професії [98]
Поради [10]
Сайти вчителів
Навчальні ресурси
Об'єкти праці
Multimedіa
Статистика
Каталог
сайтів України каталог сайтів
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Святковий календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Каталог статей

Головна » Статті » Профорієнтація » Професії

Оператор котельні
Особливості роботи: 
 Обслуговування водонагрівальних і парових котлів, що працюють на рідкому і газоподібному паливі або електриці.. Запалювання, запуск і зупинка котлів і живлення їх водою. Регулювання згорання палива. Спостереження за рівнем води в котлі, тиском пари і температурою води. Очищення пари і деаерація води. Запуск і зупинка насосів, двигунів, вентиляторів та інших допоміжних механізмів. Очищення арматури і приладів котлів, участь в ремонті.
 Повинен знати:
 Принцип роботи котлів; основні способи теплоізоляції котлів і паротрубопроводів; правила поводження з газом і устаткуванням, що знаходиться під напругою; призначення і умови вживання контрольно-вимірювальних приладів; пристрій і режими роботи устаткування тепломережевих бойлерних установок або паростанцій, причини несправностей в роботі котельних установок, порядок обліку тепла, що використовується
 Професійно важливі риси: 
 достатня гострота зору і слуху; дисциплінованість;
 здатність швидко приймати рішення в екстремальних ситуаціях; 
 уважність;
 спостережливість; 
зібраність; 
зосередженість.
 Медичні протипокази:
 Навчання і професійна діяльність за даною робочою професією має медичне обмеження для осіб, які страждають захворюваннями: серцево-судинної системи (порушення кровообігу, часті серцеві напади, гіпертонічні кризи) і опорно-рухового апарату (порушення рухових функцій); органів дихання (схильність до частих застудних захворювань); органів зору і слуху (зниження); нервової системи; алергічні захворювання, які викликаються компонентами палива.
 Шляхи отримання професії:
 Учбові центри і комбінати. Термін навчання – три місяці з обов'язковим стажуванням на виробництві протягом 2-3 тижнів. 
 Оператор котельні забезпечує безперебійну роботу водонагрівальних і парових котлів різних систем, що працюють на рідкому, газоподібному паливі і електриці. Виконує ручні і механізовані операції. Одночасно використовує автоматику безпеки різної складності та контрольно-вимірювальні прилади. Приступаючи до чергування, оператор котельні знайомиться із записами в робочому журналі, оглядає і перевіряє справність котлів, печей, аварійного освітлення, сигналізації, відходів газу, регулювальних пристроїв, контрольно-вимірювальних і живильних приладів.
 В процесі роботи стежить за показами приладів, рівнем води, температурою пари. Регулює подачу і згорання палива, перемикає обслуговувані агрегати в схемах теплопроводів тощо. В разі виникнення звукового сигналу і загорання лампочки на пульті автоматики безпеки, що оповіщають про збої в роботі котельного устаткування, оператор оцінює ступінь аварійності обстановки і негайно приймає екстрені заходи – вручну припиняє подачу палива, перекриває кран на газопроводі до котла, вимикає котел від головного паропроводу тощо. Робота пов'язана з підвищеною можливістю виникнення аварійних ситуацій. Можливі несприятливий склад повітряного середовища (присутність газу, пари, мазуту), періодичні коливання температури повітря, шум від роботи компресорів і вентиляторів, протяги.
Категорія: Професії | Додав: Володимир (22.02.2014)
Переглядів: 747 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Кнопка на ваш сайт
Випадкові фото
Зараз на сайті
Інформер
Об'єкти праці [65]
Об'єкти для проектування і виготовлення учнями
Графічна документація [40]
Таблиці та наочності [87]
Корисні сайти [2]
для підготовки вчителям та учням до уроків трудового навчання
Технології обробки [2]
Профорієнтація [108]
Picture Stencil
Оnline-convert

Falko Volodymyr© 2021