Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 27.02.2021, 19:44

Сайт вчителя трудового навчання
Фалька Володимира Вікторовича

Годинник
Меню сайту
Категорії розділу
Професії [98]
Поради [10]
Сайти вчителів
Навчальні ресурси
Об'єкти праці
Multimedіa
Статистика
Каталог
сайтів України каталог сайтів
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Святковий календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Каталог статей

Головна » Статті » Профорієнтація » Професії

Прес-аташе
Кожній організації потрібний грамотний піар, і мова йде не тільки про рекламу, на яку може не вистачити грошей. Саме для цього і потрібний прес-аташе - він організовує піар у ЗМІ важливих для організації заходів, стежить за тематичними публікаціями у пресі, налагоджує і підтримує постійні стосунки із журналістами, організовує важливі зустрічі, брифінги, презентації.
 Споконвічно «аташе» називали співробітника молодшого дипломатичного рангу. Сьогодні у посольствах обов'язки прес-аташе може виконувати дипломат будь-якого рівня. У його завдання входить спілкування з пресою: надання офіційної інформації та висвітлення питань з боку представників ЗМІ. 
Прес-секретар, прес-офіцер, прес-аташе - це всі різновиди однієї діяльності. Прес-аташе - це люди, що працюють у спортивних організаціях, прес-офіцери служать у внутрішніх органах, прес-секретарі - у міністерствах, організаціях, відомствах. Усі вони - як не називай посаду - забезпечують зв'язки зі ЗМІ, а також з PR-організаціями, інформаційними агентствами. З одного боку, добре - від повсякденної рутини вже точно позбудешся завдяки різноманітності професії. Але ця різноманітність і є зворотною стороною медалі. Хороший прес-аташе не тільки повинен чудово знатися на своїй галузі, але й поєднувати навички менеджера, копірайтера, журналіста, вміти просувати свою організацію. Крім того, прес-аташе доводиться регулярно вислуховувати масу телефонних дзвінків, постійно надавати коментарі, відповідати на незліченну кількість запитань і давати пояснення із різного приводу. Так що, нервовим і дратівливим у професії не місце. Тут у нагоді стане розважливість, вміння усе планувати, швидка здатність навчатися, комунікабельність, організованість, оперативність, відповідальність, стресостійкість.
 Ця професія дає хороші зв'язки в різних і, найголовніше, корисних колах і непоганий життєвий досвід.  
Види діяльності: 
• надання інформації ЗМІ; 
• формування іміджу клієнта.
 Місця роботи:
 • PR- і рекламні агентства;
 • посольства, різні адміністративні відомства; 
• приватні підприємці.
 Професійні навички: 
• уміння вибудовувати позитивний імідж компанії або клієнта;
 • знання PR-технологій;
 • навички написання текстових матеріалів: статей, рекламних оголошень, прес-релізів. Специфіка професії 
До деякої міри творча професія, що припускає велику психологічну напругу, постійну роботу з людьми та ЗМІ. Ненормований графік роботи, високий рівень відповідальності. Затребуваність на ринку праці середня, заробітна плата вище середньої.
 Необхідні риси
 Професійні: знання ПК, інформації про свого роботодавця, специфіки журналістської діяльності.  Особистісні: комунікабельність, оперативність, відповідальність, стресостійкість.
 Освіта 
Оптимальним для хорошого прес-аташе буде поєднання двох освіт - профільної (тобто у тій сфері, у якій людина працює) і журналістської чи менеджерської. Але це в ідеалі. Одного з цих дипломів буде цілком достатньо. 
Додаткові особливості
 Сьогодні прес-аташе працюють на спортивні команди, політичні партії, фігури шоу-бізнесу. У цих сферах обов'язки прес-аташе пов'язані, насамперед, зі створенням потрібного іміджу та розкручуванням своїх «господарів». Невірні кроки, що викликають конфлікти з пресою, можуть спричинити крах талановитого виконавця або актора. Артисти роками працюють над своєю репутацією, і завдання грамотного прес-аташе - берегти її.
Категорія: Професії | Додав: Володимир (22.02.2014)
Переглядів: 1056 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Кнопка на ваш сайт
Випадкові фото
Зараз на сайті
Інформер
Об'єкти праці [65]
Об'єкти для проектування і виготовлення учнями
Графічна документація [40]
Таблиці та наочності [87]
Корисні сайти [2]
для підготовки вчителям та учням до уроків трудового навчання
Технології обробки [2]
Профорієнтація [108]
Picture Stencil
Оnline-convert

Falko Volodymyr© 2021