Інтарсія по дереву - фігурне зображення , візерунки з пластинок дерева , різних за текстурою , кольором , врізаних в дерев'яну поверхню. Інтарсія виконується так само , як і інкрустація .
Особливості інтарсії : при інтарсії окремі дерев'яні пластинки , складові візерунок , щільно приганяють по крайках , склеюють і вкладають в масив прикрашають предмети , де ріжучим інструментом заздалегідь вибирають поглиблення , рівні товщині набору .
Інкрустація по дереву - це прикраса вставками з найрізноманітніших матеріалів . Використовують для цих цілей найчастіше камені , перламутр , кістки , кольорові метали. Врізають їх в дерево у вигляді пластинок довільної форми.Це рідкісне і досить дороге прикраса при реставрації вимагає до себе особливо дбайливого ставлення . Інтарсія є різновидом інкрустації , проте в якості прикраси тут використовуються тільки дерев'яні пластинки , які відрізняються від основи текстурою і колірним рішенням. Прийоми техніки інтарсії при реставрації аналогічні процесу інкрустації по дереву.
Методи проектування: фантазування. Використання біоформ у створені виробу. У процесі створення різних побутових предметів, під час будівництва та оформлення житла людина завжди зверталась по допомогу до природи. Форма посуду, меблів, одягу, іграшок, елементів житла часто нагадує нам природні форми. В оздобленні речей, що оточують людину, ми часто знаходимо зображення рослин, тварин, птахів, комах тощо.
Знання про форми і конструкції природних об’єктів покладені в основу науки – біоніки. Це прикладна наука про застосування в технічних пристроях й інших речах властивостей, функцій, структур живої природи. Людина завжди спостерігала, як влаштовують своє житло птахи і звірі, а ці знання застосовувала, будуючи власне житло.
Щоб отримати досконаліші вироби, які задовольнятимуть потреби та смаки різних людей, необхідно створювати нові їх конструкції, в яких враховуватимуться естетичні смаки та функціональні властивості. Важливо не тільки мати певну користь від речей, а й прагнути, щоб вони були зручними та привабливими на вигляд. Як тобі вже відомо з уроків образотворчого мистецтва, проектування предметів, корисність яких нерозривно пов'язана з красою, називають дизайном.
Основні виражальні засоби дизайну - формотворення, різноманітність предметних форм, плавність переходів між частинами фігури, витонченість.
Промисловий дизайн - це складний творчий процес, пошук нових форм, технічних і технологічних рішень, які відображаються у вигляді графічного документа
Цей метод, є одним з методів, який допомагає подолати психологічну інерцію та генерувати нові та цікаві ідеї. Цей метод був запропонований в 1953році американцем Чарльзом Вайтингом. Він запозичений з технічної творчості, однак на практиці його можна використати і в художньому конструюванні. Перевагою методу є нетрадиційний напрямок творчого пошуку (нівелюється залежність від психологічної інерції), недоліком є випадковість знаходження результату. Однак він є простим у застосуванні й сприяє розвитку творчих здібностей.
Суть методу полягає в наступному. Об’єкт, який маємо конструювати (наприклад свічник) ставимо у фокусі (центрі) схеми. До речі, від слова фокус і походить назва методу.
Як відомо, люди живуть краще, якщо розвивається економіка держави. Це можливо тоді, коли продукція, яка виробляється підприємствами, матиме високий попит на ринку. Для цього вона повинна бути екологічно чистою, мати високу якість та низьку ціну, а підприємство - виробляти максимальну кількість цієї продукції за встановлений інтервал часу, тобто мати високі економічні показники.
У сільському господарстві цього досягають за таких умов: дотримання оптимальних строків та якісне виконання технологічних операцій; досягнення високої продуктивності сільськогосподарської техніки; зменшення енергетичних витрат; застосування комплексної механізації; використання енергоощадних технологій, альтернативних джерел енергії; зменшення забруднення навколишнього середовища; створення сприятливих умов праці тощо.
Трактор - основна технологічна машина сільського господарства. Трактор - це складна самохідна технологічна машина, призначена для переміщення та приведення в дію робочих органів мобільних машин і знарядь, перевезення вантажів на причепах тощо.
Як і будь-яка технологічна машина, трактор має двигун 1, передаточний механізм 2 і виконуючий орган 3.
Залежно від виду виконуваних робіт, трактори оснащують двигунами різної потужності, набором сільськогосподарських механізмів та машин для внесення добрив, висівання насіння, висаджування рослин, збирання врожаю, машинами для догляду за рослинами, заготівлі кормів тощо. З метою енергозбереження, зменшення матеріальних ресурсів на виконання різних агротехнічних прийомів трактори оснащують також набором таких знарядь, які одночасно виконують кілька агротехнічних операцій: оранку, боронування і коткування; висівання насіння, внесення добрив тощо.