Митниця - це державна установа, що контролює перевезення вантажів (у т.ч. багажу і поштових відправлень) через державний кордон і стягує мито і збори.
Історія професії
Джерела цієї професії сягають у далеке минуле. Ще в стародавні часи купці при перетинанні кордонів розплачувалися з правителями держав частиною свого прибутку. Необхідність у контролі товарів, що перетинають кордон в тому або іншому напрямку виникла разом з економічним розвитком суспільства. Почали встановлюватися правила, що регламентували порядок ввозу або вивозу речей, тоді ж почали стягувати плату за це переміщення, що надходила у державну скарбницю. Саме слово «митниця» походить від «тамга» - так тюрки називали клеймо, що означало чиюсь власність.
Сучасні митниці розташовані безпосередньо поблизу кордонів, а також у міжнародних аеропортах і морських портах.
Збирає і систематизує відомості про атмосферні процеси, аналізує отриману інформацію, бере участь у підготовці довгострокових прогнозів. Вивчає метеорологічні тенденції і обстановки з метою контролю динаміки погодних умов.
Основні завдання метеоролога:
• збір, оцінка і систематизація даних атмосферних явищ, що поступають з гідрометеорологічних станцій, показів спеціальних приладів, атмосферних зондів, космічних супутників;
Ландшафтний дизайнер - це і художник, і садівник, і архітектор в одній особі. Його задача - декорувати природний простір зеленню, квітами з урахуванням розташування комунікацій, альтанок, колодязів, клумб, дерев, чагарників і т.д. Фахівець працює по чітко розробленому плані, відповідно до проекту. Приклад такого плану роботи: генеральний (концепція, стиль), дендроплан (стінки, доріжки, площадки, дренаж, схема поливу, дерева, чагарник, освітлення....). Ескізи всіх елементів проекту. Відвідування місця роботи. Консультація з замовником, з фахівцями. Виміри. Затвердження проекту, осушення землі, переміщення ґрунту, зміцнення схилів, устрій квітників, поливу, водойм, дренажу, прокладка доріжок, альтанок, композицій з використанням різних природних і штучних матеріалів.
Готувати супи, другі блюда, компоти й іншу їжу. Знає, як правильно зберігати продукти, пам'ятає рецепти готування різних блюд і вміє красиво оформляти приготовлене. Організує зберігання продуктів відповідно до санітарно-гігієнічних норм. Незважаючи на те, що кухар на підприємствах громадського харчування користується встановленими рецептами блюд, він може вносити в них зміни залежно від якості сировини й контингенту споживачів. Працює в приміщенні, в умовах підвищеної температури.
Спеціаліст, що доглядає за обличчям і тілом клієнта з метою надання їм більшої привабливості та свіжості.
В косметології є кілька різних спеціалізацій. Косметологи-естестисти - це фахівці з косметичних процедур. Вони виконують порівняно нескладні операції, спрямовані на поліпшення зовнішнього вигляду людини: займаються фарбуванням брів і вій, роблять різні види масажу, маски, очищення обличчя, депіляцію, проводять обгортання. Слово «косметолог» асоціюється саме з саме цими фахівцями. Окрім роботи, що виконується руками, вони використовують засоби апаратної (точніше, фізіотерапевтичної) косметології.
Спеціаліст широкого профілю. Може брати участь у роботі з проектування і будівництва автодоріг відповідними матеріалами (асфальт, бетон тощо), польових роботах при плануванні траси майбутньої автомагістралі (при цьому використовуються геодезичні інструменти: нівеліри, теодоліти). Результати вимірів і досліджень інженер-будівельник заносить у спеціальний журнал. Бере участь в оформленні документів геодезичних зйомок і розробці робочих креслень.
В сучасному світі журналісти і репортери є тією силою, що формує громадську думку і впливає на неї. Журналісти передають новини та інформацію по цілому світу. Завдяки оперативній роботі журналістів, люди дізнаються про те, що відбувається в близьких і далеких куточках світу. Журналісти займаються активним пошуком нової інформації. Вони знаходяться в центрі подій і прагнуть знаходити цікаві для людей теми. Взагалі, журналістика – це не просто професія, це покликання, це особливий світогляд. І найважливіше для журналіста – серед багатьох подій, знаходити пояснення фактам, втілювати свої думки в точні і зрозумілі слова. Щоб отримати матеріал для статей і передач, журналісти беруть інтерв'ю у людей, відвідують прес-конференції, збирають інформацію із різних офіційних і неофіційних джерел.
Готує машину та матеріали до друку. Заповнює машину папером, заливає ящики фарбою. Проводить регулювання друкарського апарата. Забезпечує процес друкування і намотування продукції в рулон. Усуває неполадки в роботі, проводить очищення і змащування машини.
Основна робота диспетчерів на транспортних підприємствах полягає у випуску транспортних засобів на лінію і прийом з лінії, а також ведення обліку виконання розкладу руху. Робочий день диспетчера автобусної станції дуже щільний, і йому доводиться виконувати багато різних функцій. Основною з них є відправлення автобусів на лінію і їх прийом з лінії. До початку поїздки диспетчер видає водієві автобуса шляховий лист і необхідну документацію. Він контролює, щоб на шляховому листі був підпис водія, щоб ним був пройдений медичний контроль і реєструє залишок палива. В разі несправності автобуса диспетчер відправляє на місце технічну допомогу, а автобус в майстерню і оформляє шляховий лист автобуса, що відправляється на ремонт.