Ця професія дуже нагадує професію секретаря, але з деякою відмінністю обов'язків. Назва цієї професії відбулася від англійського слова reception, що означає прийом, зустріч. Ці фахівці просто необхідні в офісах тих компаній, в яких проводиться активний прийом відвідувачів.
В обов'язки ресепшіоніста входить прийом відвідувачів, і їхній супровід доти, поки ними не займуться ті співробітники компанії, до яких вони власне і прийшли. Крім того, люди цієї професії відповідають на телефонні дзвоники і переадресовують їх тим співробітникам фірми, яким вони призначені, приймають факси і телефонограми, ведуть запис клієнтів, пояснюють їм як пройти у потрібну кімнату або відводять їх особисто, отримують пошту, включаючи електронну, і розподіляють її.
Скільки разів, сідаючи до потягу, ми переживали легке засмучення, почувши фразу: «Потяг вирушає, проводжаючих просимо покинути вагон». Проте, коли у дверях купе з'являється усміхнений провідник, дорога вже не здається такою довгою і сумною. На цей короткий відрізок дороги, поки ми мчимося у потязі до пункту призначення, провідник стає нашим незмінним супутником, і його образ нерозривно пов'язаний у нашій свідомості із стукотінням коліс. І, не дивлячись на те, що майже усі залізничні спеціальності мають неабияку популярність, особливо затребувана все-таки професія провідника.
Кожній організації потрібний грамотний піар, і мова йде не тільки про рекламу, на яку може не вистачити грошей. Саме для цього і потрібний прес-аташе - він організовує піар у ЗМІ важливих для організації заходів, стежить за тематичними публікаціями у пресі, налагоджує і підтримує постійні стосунки із журналістами, організовує важливі зустрічі, брифінги, презентації.
Споконвічно «аташе» називали співробітника молодшого дипломатичного рангу. Сьогодні у посольствах обов'язки прес-аташе може виконувати дипломат будь-якого рівня. У його завдання входить спілкування з пресою: надання офіційної інформації та висвітлення питань з боку представників ЗМІ.
Здійснює гасіння пожеж, порятунок і евакуацію людей, а також запобігає подібним випадкам. При виникненні пожежі сигнал поступає в диспетчерську службу, оператор визначає, яка пожежна частина знаходиться ближче до місця випадку, до якої категорії складності відноситься пожежа. Залежно від цього плануються подальші дії.
Якщо горить сміттєвий контейнер, то до місця випадку буде направлена лише одна машина-автоцистерна, але, якщо випадок серйозніший, запалало житлове або виробниче приміщення, — то, як мінімум, дві, і бажано з різних напрямів (на випадок, якщо одна раптом застрягне десь в дорозі, наприклад, в автомобільній пробці).
Спеціаліст, що займається доглядом за волоссям клієнтів, створенням зачісок.
Перукар робить різні види стрижок, зачісок, фарбування, хімічну завивку і укладку, займається лікуванням волосся, коригує форму вус і бороди. Деякі перукарі спеціалізуються на постіжерних роботах: виготовленні париків, накладних вус, брів тощо.
Хороший майстер повинен вміти підкреслити переваги і приховати недоліки обличчя відвідувача. За допомогою хорошої зачіски можна скорегувати овал обличчя, зробити межі пропорційнішими і привабливішими.
Відповідає за збереження об’єкта, майна або життя та здоров’я клієнта. Охоронець може працювати на певному об'єкті, захищати приміщення від проникнення чужих осіб, товар — від викрадання. Є і такі спеціальності, як співробітник ГШР (група швидкого реагування), водій-охоронець, а також свого роду еліта охорони — особисті охоронці. Останні відповідають за життя клієнта, постійно супроводжуючи його в ділових і особистих поїздках. Охоронець взаємодіє з підопічним і його оточенням, персоналом підприємства, колегами по роботі, правоохоронними органами.
Може працювати постійно на одному і тому ж місці або з одним і тим же клієнтом, або за викликом, здійснюючи охорону перевезення цінних вантажів, якої-небудь людини при її переміщенні. Діяльність може бути організована як поодинці, так і колективно. Охоронець може числитися в штаті підприємства, працювати на спеціалізовану фірму, що надає такі послуги, службу безпеки або приватно.
Обслуговує відвідувачів в ресторанах, кафе, інших закладах харчування. Виконує замовлення відвідувачів і отримує розрахунок за послуги. Прибирає після відвідувачів столи і заново сервірує їх. Несе матеріальну відповідальність за збереження посуду і виручку.
2. Вимоги до кандидатів
Для успішної роботи необхідні фізична витривалість, хороша координація рухів (на рівні усього тіла), розвинена зорова пам'ять, здатність розподіляти увагу і арифметичні здібності.
Обслуговування водонагрівальних і парових котлів, що працюють на рідкому і газоподібному паливі або електриці.. Запалювання, запуск і зупинка котлів і живлення їх водою. Регулювання згорання палива. Спостереження за рівнем води в котлі, тиском пари і температурою води. Очищення пари і деаерація води. Запуск і зупинка насосів, двигунів, вентиляторів та інших допоміжних механізмів. Очищення арматури і приладів котлів, участь в ремонті.
Оператор АЗС не така легка професія, як може здатися на перший погляд. У його обов'язки входять не лише робота з клієнтами і фінансові операції, але прийом, збереження, відпуск палива, обліково-звітна діяльність, перевірка погрішностей на апаратах, злив палива в резервуар, підтримання чистоти на території АЗС, перевірка наявності засобів пожежегасіння і багато іншого.
Вибираючи одяг, ми звертаємо увагу не лише на зручності, а й на його зовнішній вигляд. Робота модельєра полягає у формуванні одягу і аксесуарів до нього. Існують модельєри, творчість яких дуже екстравагантно і виконує, в основному, функцію творчого самовираження. Звичайна людина в одязі, сконструйованому таким модельєром, вийти на вулицю не ризикне. Переважна частина модельєрів створює моделі одягу, в якому людина не привертає до себе зайвої уваги. Деякі модельєри вважають за краще гучній назві модельєра називати себе дизайнерами одягу. Модельєри працюють в невеликих ательє мод і на великих швацьких підприємствах.